biography

6. march 2017 at 18:11 | DG ♥ dailygraham
Katerina Alexandre Hartford Graham se narodila 5. září 1989 ve Švýcarsku, avšak původ má v Americe. Kat je známá především jako herečka, modelka, zpěvačka a tanečnice. Nejvíce se proslavila rolí Bonnie Bennett v seriálu The Vampire Diaries (Upíří deníky), ale zahrála si také ve filmech The Parent Trap (Past na rodiče), 17 Again (Znovu sedmnáct), The Roommate (Spolubydlící) a Honey 2.
Kat se narodila v Ženevě ve Švýcarsku a byla vychovávána v Los Angeles v Kalifornii. Její otec Joseph má americko-liberijské předky, zatímco její matka Natasha je Židovka pocházející z Ruska a Polska. Její rodiče se rozvedli, když bylo Kat pět let, a poté žila s matkou, která ji vychovávala k židovské víře. Má nevlastního bratra Yakova.
Katerina započala svou kariéru v zábavním průmyslu ve věku šesti let. Během následujících osmi let se objevila v nejrůznějších reklamách, mezi kterými byly i značky jako Barbie, K-Mart, Pop-Tarts a Edison. V 15 letech si jí všimla Fatima Robinson a dostala možnost vystoupit na BET Awards jako doprovodná tanečnice pro Bow Wow. Později tančila taky s Missy Elliott, Pharrellem Williamsem a Jamie Foxx. Když jí bylo 17, podílela se na kampani pro nápoj Fanta. Během následujících let se objevila v řadě videoklipů známých autorů - například k Somebody to Love od Justina Biebera a Ushera, Used to Love U od Johna Legenda nebo Just a Dream od Nellyho.
V roce 2002 se Kat poprvé objevila v televizi, a to v seriálu Lizzie McGuire na Disney Channelu. Následně si zahrála i v dalších seriálech jako CSI: Crime Scene Investigation (Kriminálka Las Vegas), The O.C. (O.C.), Malcolm in the Middle (Malcolm v nesnázích), Joan of Arcadia (Joan z Arkádie), Grounded For Life a Greek. Roku 2008 si zahrála přítelkyni Jacksona Stewarta v seriálu Hannah Montana.
V březnu 2009 byla Kat obsazena do role čarodějky Bonnie Bennett v seriálu The Vampire Diaries (Upíří deníky). Pořad měl premiéru 10. září 2009, kdy ho seldovalo 4.91 milionů lidí a získal dobrý ohlas. O tři roky později získal seriál smlouvu na čtvrtou sérii a v roce 2015 převzala hlavní ženskou roli poté, co Nina Dobrev seriál opustila. Díky tomuto seriálu Kat získala celou řadu nominací a vyhrála v kategorii Scene Stealer Female na Teen Choice Awards 2011.
V srpnu 2010 bylo oznámeno, že si zahraje hlavní roli ve filmu Honey 2, druhém díle úspěšného Honey. Přestože kritikům se film moc nezalíbil, výkon a tanec Kat chválili. Téhož roku se objevila ve filmu Dance Fu, opět jako hlavní postava. 12. ledna 2016 byla obsazena do role Jady Pinkett Smith v připravovaném filmu All Eyez On Me.

zdroj: anglická wikipedie
 

Be the first one to judge this article.

Actual articles

Reklama